Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben (22. - 24. úkol)

15. 8. 2008

Duben (22. - 24. úkol)

 

22. Jedinečná šance! Skvělá příležitost! Světová událost! Je to opravdu senzační - právě na váš kolektiv se obrátila celosvětově významná kosmetická firma (z pochopitelných důvodů ji nesmím jmenovat) s žádostí o pomoc. Jejich specialisté jsou totiž v koncích a již vyčerpali všechny umělé vůně - spoléhají proto jen na vás, že jim vyberete nejhezčí, nejlíbeznější, nejkouzelnější,... přírodní vůni. Nesmíte je zklamat!
    Vydejte se proto do přírody a společně vyberte tu úplně nejlepší přírodní vůni - právě nyní je k tomu obrovská příležitost. Ale pozor, vedení firmy požaduje uvést nejen jméno přírodniny, ale pro budoucí reklamní kampaň i její stručný popis, který zákazníky osloví do té míry, že příště budou již chtít jen a jen tu vaši přírodní vůni.
    Moc prosím, nezklamte důvěru oné firmy - je totiž přesvědčena, že právě vy přírodu vnímáte všemi smysly a že daný úkol hravě zvládnete.

23. Tak jako vy jsem i já mnohokrát četl o tom, kolik druhů rostlin a živočichů svou existencí člověk již na celé planetě zahubil. Odborníci to mají pěkně spočítané a ikdyž nejsem žádný znalec, tak jsem se to schválně pokusil vyčíslit také.
    A když už jsme u toho, proč byste si to nezkusili také vy? Spočítejte proto všechny druhy rostlin a živočichů, které v naší zemi člověk svým působením již vyhubil a tedy již nežijí ve volné přírodě - já jsem byl seznamem překvapen a možná budete i vy. A pokud budete mít sílu a chuť, zkuste si podobně rozsáhlý seznam vytvořit i pro celou planetu - to však již nebude vůbec jednoduché...

24. Blíží se nám konec dubna a jakoby jste to neznali - v předvečer začátku máje se čarodějnice opět budou prohánět povětřím, hrobové se budou otvírat, černé květy se k půlnoci rozvinou,... a i jiné podivnosti možná nastanou. Vím, nyní si říkáte „povídačky, pověry,...“ - ale co kdyby?
    Podle lidových tradic vycházejících až z dob dávných Keltů byla Valpružina noc opravdu významná a původním významem směřovala k jarní očistě. My se připravíme na všechny možnosti a tak bude vaším cílem jako za starých časů pouze z přírodního materiálu vyrobit pořádné koště a s jeho pomocí alespoň dvakrát pořádně zamést tu místnost, kde se obvykle scházíte.
    A pokud se v blízkosti nějaké vaší čarodějnice bude koště nadnášet, poskakovat či projevovat snahu o létání, můžete vyzkoušet jeho letově schopnosti - nás pak bude zajímat nejen postup výroby čarodějnického koštěte, ale i jméno nejzdatnějšího pilota.

 

Výsledky

 

kolektiv

od kud

22

23

24

celkem

Čejka

Mníšek p. B.

7

9

9

214

Ginkgo

Praha

6

6

9

201

Rejsci

Prostějov

7

9

9

198

Stopaři E

Červená Voda

7

6

8

185

Bobříci

Praskolesy

6

8

6

156

Bobeš

Bory

8

7

9

154

Bimbrlata

Jaroměř

7

7

7

145

Mladí myslivci

Nové Hrady

7

x

x

128

Ferdíci

Rakovník

10

x

x

34